خرید دستگاه سورتینگ کیوی مکانیکی و دیجیتال

خرید دستگاه سورتینگ کیوی مکانیکی و دیجیتال

کیوی یکی از میوه هایی است که در ایران در مناطق شمالی زیر کشت قرار می گیرد و دو استان گیلان و مازندران از عمده کشت کنندگان کیوی در ایران محسوب می شوند که هر کدام دارای ظرفیت بالای صادرات به کشور های همسایه را دارند. کیوی در باغ از اوایل پاییز قابل برداشت می شود. کیوی یک میوه ی فصلی است که تا اواخر اردیبهشت میتوان این میوه را در سردخانه یافت. کیوی در باغ دارای سایز های گوناگونی است که این سایز ها در زمان برداشت همه داخل سبد برداشت قرار می گیرند و چون در این سبد کیوی ها دوقلو و یا کوچک قرار دارند که مشتری پسند نیست باید این کیوی سورت شوند که ناخالصی هایی چون شاخه در حین برداشت و یا کیوی های سایز مختلف از کیوی های هم سایز جدا شوند.

خرید دستگاه سورتینگ کیوی مکانیکی و دیجیتال

قبلا کار سورتینگ و جدا نمودن کیوی های غیرمتعارف توسط دست کارگران انجام میشد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این فرآیند توسط دستگاه های سورتینگ کیوی انجام میگردد. فرایند سورت کردن کار زیاد سختی نیست. دستگاه سورتینگ براساس وزن و همچنین سایز کیوی آنها را طبقه بندی می کند. امروزه دستگاه های سورتینگ به قدری پیشرفت نمود اند که سرعت بالایی در سرت کردن با کمترین درصد خطا را دارند.

قبلا ورود کیوی ها به دستگاه سورتینگ، در مسیر ابتدایی یک دستگاه نوار نقال قرار دارد که کیوی ها در ابتدا روی این نوار نقاله قرار می گیرند و توسط دستگاه بازرسی کیوی هایی که پلاسیده و یا از بین رفته اند را جدا می کنند. دستگاه سورتینگ هایی که در بازار وجود دارند دو مدل هستند مدل اول مکانیکی هستند و مدل دوم دیجیتالی.

دستگاه سورتینگ مکانیکی : این نوع دستگاه ساخت ایران هستند و طوری طراحی و ساخته شده اند توسط نیروی مکانیکی و نه دیجیتالی کار سورت را انجام میدهند. این دستگاه میزان خطای زیادی ندارند و بیشتر سردخانه دارها و انبارهای سورت میوه و سبزی از این دستگاه استفاده می کنند. مزیت اول این دستگاه نسبت به دستگاه های سورتینگ دیجیتالی این موضوع است که چون در داخل ایران در حال ساخت هستند از قیمت مقرون به صرفه ای نسبت به دستگاه های وارداتی برخوردار هستند. البته سرعت و عملکرد آنها نسبت به دستگاه های دیجیتالی به مراتب کمتر است و ضعیف تر عمل می کنند.

دستگاه سورتینگ دیجیتالی : این نوع دستگاه ها بسیار دقیق عمل می کنند و دارای قیمت بسیار بالایی هستند اما دارای درصد خطای بسیار اندکی هستند. دستگاه سورتینگ دیجیتالی دارای سنسورهایی هستند که کیوی ها را براساس سایز آنها سورت و طبقه بندی می کنند و این دستگاه ها می توانند حجم بالایی کیوی را در کوتاه ترین زمان سورت نمایند.

تاثیر دستگاه سورتینگ و سورت کیوی در بازار صادراتی

یکی از مهم ترین معیار های خرید کیوی ایران و اصلی مشتریان خارجی کیفیت و درشت و یکدست بودن کیوی ایران است که مجاب به خرید از ایران می کنند. کشورهای دیگری چون ترکیه نیز از تولیدکنندگان کیوی در جهان محسوب می شوند اما به دلیل داشتن کیوی سایز کوچک و کیفیت پایین قادر به داشتن بازار های جهان نبوده و نیستند. کشورهایی چون ارمنستان، عراق، روسیه و هند از خریداران عمده کیوی ایران هستند که همه ی آن کیوی سورت شده و سایز بندی شده را خواهان خرید هستند.

خرید دستگاه سورتینگ کیوی مکانیکی و دیجیتال

مشتریان خارجی حاضر هستند مبلغ بیشتری بابت خرید کیوی ایران پرداخت نمایند اما کیوی که از باغ برداشت می شود توسط دستگاه دیجیتالی سورتینگ شوند که میزان درصد خطای انسانی حاصل از کار سورت به حداقل خود برسد. در واقع سایز های کیوی همسان در یک سبد و در یک پالت قرار داده می شوند که اینکار برای صادرات و ترخیص راحت کیوی ها توصیه شده است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس سینا اسدالله :

راه های ارتباطی :
شماره موبایل: 09195664547
آدرس شرکت: (لطفا قبل از ملاقات حضوری با شرکت هماهنگ کنید)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *