فروش انواع دستگاه سورتینگ کیوی وزنی

فروش انواع دستگاه سورتینگ کیوی وزنی

دستگاه های سورتینگ کیوی وزنی، براساس وزن هر کدام از کیوی ها آنها را سورت می کنند و در شکل و انواع مختلفی ساخته و به فروش می رسد. کیوی به لحاظ شکل و شمایل و همچین باقت آن، یک میوه ضعیفی همانند شلیل و هلو محسوب می شود. از این جهت که دارای بافت نرم و آبداری هست و در زمان رسیدن، با کوچکترین آسیب باعث فاسد شدن و خرابی آن می شود. در واقع کیوی میوه ای که به راحتی و در سریعترین زمان حالت کبود و یا فاسدی به خود نسبت به سایر میوه ها می گیرد.

فروش انواع دستگاه سورتینگ کیوی وزنی

از جهت است که بجای استفاده از دستگاه های سورتینگ حجمی که با برخورد میله ها و تیغه به کیوی باعث صدمه به آن می شوند، از ماشین آلات و خط سورتینگ وزنی استفاده می شود که کار سورتینگ تنها براساس وزن کیوی ها انجام می شود نه براساس حجم کیوی. به همین علت است که در مراحل درجه بندی و سایزینگ کیوی، مراقبت می کنیم تا از هر نوع صدمه به میوه های شما جلوگیری کنیم.

فروش انواع دستگاه سورتینگ کیوی وزنی

در دستگاه های سورتینگ از سیستمی استفاده شده که به منظور متناسب بودن با شکل مخصوص هر میوه، ما یک واگن برقی مخصوص را تولید نموده ایم که از اضافه بار بیش از یک کیوی در همان واگن و به حداکثر رساندن پرکردن خط است. این واگن برقی خاص، تفکیک کاملی از کیوی شما و در نتیجه تولید کارآمدر را تضمین می کند.

این واگن مانع از قرار گیری کیوی جفت و یا دو قلو می شود و از سیستم وزنی درست و دقیقی برخوردار است. گزینه های سورتینگ و مرتب سازی کیوی به سه دسته ی سایزینگ وزنی، سایزینگ حجمی و سایزینگ رنگ تقسیم می شود که دقیق ترین نوع آن سایزینگ وزنی است.

خط تولید سورتینگ کیوی

یک خط سورتینگ و یا فرآیند سورتینگ کیوی تنها به خود دستگاه سایزینگ تقسیم نمی شود بلکه از چند مدل دستگاه که در کنار هم کار می کنند تقسیم می شوند. به عنوان مثال از یک خط سورتینگ را می توان به ماشین ذیل تقسیم و اشاره نمود.

۱- میز بازبینی: که در ابتدای خط قرار می گیرد و کیوی ها از روی سبد روی این میز ریخته می شوند و کارگران بصورت دستی، کیوی های خراب و فاسد را جداسازی می نمایند

۲- قسمت فرچه های پاکسازی: کار این قسمت پاکسازی و پرز گیری کیوی است تا از هر گونه آلودگی و غبار پاک نماید.

۳- قسمت ردیف کن : بعداز اینکه کیوی ها پرز گیری و پاکسازی شدند بر روی میز ردیف کن و بعداز آن بر روی نوار نفاله ی خطی ردیف کن قرار می گیردند که کیوی ها در یک ردیف خطی برای انتقال به قسمت بعدی آماده می شوند

فروش انواع دستگاه سورتینگ کیوی وزنی

۴ – سایزنیگ کیوی : بعداز عبور از خط ردیف کن، کیوی ها بصورت تک به تک وارد واگن های سورتینگ می شوند که این واگن ها بنابر ظرفیت که به آنها برنامه داده شده است بین ۸ تا ۱۲ نوع وزن را می توانند تقسیم بندی نمایند.

۵ بسته بندی : در این قسمت کیوی ها بر روی نوار نقاله قرار می گبرند و سپس وارد نوار نقاله ای که بصورتی است که سبد ها بالای سر کارگران بصورت چرخشی می چرخد و به جایگاه مخصوص بر روی نوار نقاله برای قرار دادن سبدها برای چینش میوه ها قرار دارد که به راحتی می توانند با کمترین تعداد کارگران، کار بسته بندی میوه ها را انجام داد.

فروش دستگاه سورتینگ کیوی وزنی

سورتینگ های وزنی به دو مدل ۲ لاین و ۴ لاین تقسیم می شوند. دستگاه های ۲ لاین همزمان می توانند در دو خط موازی از هم، کار سورتینگ را انجام دهند و کیوی ها بر روی این دو خط قرار می گیرد و دستگاه سورتینگ ۴ لاین ، همزمان چهار کیوی بر روی این خط قرار می گیرد و سورت می شوند. نکته ی مهمی که اینجا باید لازم به ذکر بشم اینکه تعداد لاین ها با ظرفیت دستگاه ها رابطه ی مستقیمی دارد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *